Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Stowarzyszenie LGD „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI”

Dziedzictwo kulturowe szansą na rozwój obszarów wiejskich

Utworzono dnia 12.07.2021

Stowarzyszenie „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI”  - Partner KSOW informuje,
że w ramach operacji pn. „"Dziedzictwo kulturowe szansą na rozwój  obszarów wiejskich"
w dniach 05-07.07.2021 roku odbył się wyjazd studyjny na teren dwóch LGD:  LGD Tygiel Doliny Bugu oraz LGD Puszcza Knyszyńska. 

           W wyjeździe wzięło udział po 20 osób z terenu obszaru działania Lokalnej Grupy Działania „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI” oraz Lokalnej Grupy Działania Krajna Złotowska.

 
Dzięki realizacji zaplanowanego wyjazdu osiągnięty został zaplanowany cel: promowanie życia na wsi. Dzięki przeprowadzonym działaniom podniesiona została świadomość 40 uczestników wyjazdu studyjnego na temat produkcji  produktów regionalnych, sposobów jego dystrybucji i promocji.  Upowszechniona została również wiedza na temat wielofunduszowości która z powodzeniem funkcjonuje już na terenach dwóch odwiedzanych LGD, a która będzie wdrażana w następnej perspektywie finansowej na terenach  Lokalnej Grupy Działania „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI” oraz LGD Krajna Złotowska.

           W programie wyjazdu znalazły się: spotkania z przedstawicielami :  LGD Tygiel Doliny Bugu oraz LGD Puszcza Knyszyńska mające na celu wymianę doświadczeń, podniesienie świadomości i wiedzy na temat wytwarzania produktów regionalnych
oraz wielofunduszowości.  Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznania się z ciekawym
i oryginalnym projektem współpracy zatytułowanym „Naturalnie nad Bugiem – poczuj gościnność”  - Projekt ten został zrealizowany przez 15 podmiotów. Przedsięwzięcie
to ujmuje Podlasie Nadbużańskie w sposób holistyczny – jako wspólnotę historyczną, kulturową i przede wszystkim biznesową. Projekt pełni rolę łącznika/mostu łączącego przedsiębiorców z doliny Bugu specjalizujących się w produktach i usługach, wspólnie kreujących jedną markę – rozpoznawalną zarówno dla Podlasian, jak i mieszkańców innych regionów Polski. Ponadto uczestnicy zwiedzili również: Górę Grabarkę, Szlak Tatarski, Supraśl, Tykocin oraz  Pałac Branickich w Białymstoku.

Operacja była zrealizowana w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Liderem projektu była Lokalna Grupa Działania MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI dodatkowym Partnerem operacji była Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska.

Zdjęcia

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 607

W poprzednim tygodniu: 129

W tym miesiącu: 756

W poprzednim miesiącu: 386

Wszystkich: 31159

Zegar