Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Stowarzyszenie LGD „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI”

Projekt Współpracy - Questy

“Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 Operacja  współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt pod nazwą „Questing w regionach”.

 

Projekt Współpracy pn. „Questing w Regionach” to  zaangażowanie trzech Lokalnych Grup Działania: „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI”, KOLD i „Trakt Piastów”.

W ramach Projektu Współpracy „Questing w Regionach” powstało pięć gier terenowych  na terenie naszych gmin członkowskich: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Ślesin, Wilczyn, Skulsk oraz pięć aplikacji mobilnych w dwóch językach. Powstał przewodnik turystyczny dla dzieci pt. „Podróże Międzyludka Podróżnika”, odbył się rajd pieszy, którego uczestnikami byli m.in. goście z współpracujących LGD oraz seminarium podsumowujące Projekt.

Questy to gry terenowe polegające na poszukiwaniu skarbów. Nie wymagają one obsługi ani znakowania w terenie, dlatego w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich, można w nie grać niemal w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie. Może to być spacer po miejscowości, jazda rowerem. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców. Ulotki są dostępne w  siedzibie LGD, w gminach z obszaru  LGD i  innych miejscach dostępnych dla turystów lub jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.org.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża questem w terenie i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju turystyki na obszarach współpracujących LGD, zarówno dla turystów lokalnych jak i zagranicznych.

Galeria

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zegar