Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Stowarzyszenie LGD „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI”

Projekt Współpracy WOC

 

 Znalezione obrazy dla zapytania flaga ue Znalezione obrazy dla zapytania leaderZnalezione obrazy dla zapytania unianadwarcianska.plZnalezione obrazy dla zapytania ludzieijeziora'Znalezione obrazy dla zapytania solidarni w partnerstwieZnalezione obrazy dla zapytania solna dolinaZnalezione obrazy dla zapytania wielkopolska wschodniaZnalezione obrazy dla zapytania prow

 

,,Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

Operacja pn.,,Wielkopolska Okiem Cyklisty” mająca na celu promocję i wzmocnienie atrakcyjności turystyczno-rekreacyjnej obszarów partnerskich

 Współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania

,,Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

 

 

PROJEKT WSPÓŁPRACY , pn.,,Wielkopolska Okiem Cyklisty''

 

„Wielkopolska Okiem Cyklisty” WOC, to innowacyjny projekt, który połączył 30 gmin i miast, tworząc pętle rowerową, przy współpracy pięciu Lokalnych Grup Działania: MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI, Unii Nadwarciańskiej, Solidarnych w Partnerstwie, Solnej Doliny i Wielkopolski Wschodniej.

Zamierzeniem podjętych działań jest upowszechnianie i zachęcanie turystów oraz mieszkańców do uprawiania turystyki rowerowej. Dzięki tej inicjatywie turyści mają możliwość aby odwiedzić miejsca dotychczas nieuczęszczane z powodu braku odpowiedniej infrastruktury lub oznakowania. Oferta służy także inicjatywom lokalnym, do organizowania spotkań i imprez o charakterze rekreacyjnym, sportowym, turystycznym i społecznym oraz wzajemnej integracji mieszkańców.

Celem operacji było postawienie 44 wiat przystankowo – rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gmin członkowskich LGD. Wiaty przystankowe są zlokalizowane w ogólnie dostępnym miejscu i służą jako miejsce postojowe dla rowerzystów korzystających z pętli rowerowej na terenie Lokalnych Grup Działania realizujących projekt współpracy „Wielkopolska Okiem Cyklisty”.

Wiaty są wyposażone w stół oraz miejsca siedzące, obok wiat postawione są tablice informacyjnych wraz z mapami. Na mapach zamieszczone zostały informacje o najbliżej położonych zabytkach, miejscach wartych odwiedzenia, miejscach noclegowych oraz szlakach rowerowych, co pozwoli zaplanować nawet kilkudniowy rajd. Przy każdej wiacie postawiono również stojaka na 5 rowerów oraz kosz na śmieci. Jest to innowacyjny projekt, który połączył 30 gmin i miast na terenie Wielkopolski Wschodniej i stworzy pętle rowerową, przy współpracy pięciu Lokalnych Grup Działania.

Przełożyło się to na poprawienie infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej dla miejscowej ludności i turystów wszystkich LGD. Powstała baza służy aktywizacji  mieszkańców: zarówno rodzin z dziećmi, szkół, klubów seniorów jak i turystów. Projekt przyczynił się do podniesienia atrakcyjności turystycznej terenu,  co będzie miało wpływ na wzrost turystyki.

W ramach promocji projektu wszystkie Lokalne Grupy Działania przewidziały przeprowadzenie następujących działań:

Na terenie LGD  „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI” w ramach projektu współpracy „Wielkopolska Okiem Cyklisty” zrealizowany został profesjonalny film promujący obszar LGD „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI”. Film został zrealizowany z punktu widzenia rowerzysty i pokazuje najpiękniejsze atrakcje 5 gmin: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Ślesin, Skulsk oraz Wilczyn. Film zamieszczony jest na stronie internetowej  www.ludzieijeziora.pl, dostępny dla każdego, kto jest zainteresowany piękniejszą częścią Wielkopolski. Ukazane są w nim miejsca, które warto zobaczyć, atrakcje turystyczne, jeziora, parki, bazy noclegowe, gospodarstwa agroturystyczne, zabytki oraz miejsca, w których można odpocząć lub aktywnie spędzić czas z rodziną. Zakupione zostały także stoły do gry w szachy które są zamontowane przy wiatach w celu uatrakcyjnienia miejsca i stworzenia warunków do rekreacji dla odpoczywających tam osób. Wykonane z betonu stoły do gry w szachy, posiadają  4 siedzenia.

Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”  zrealizowało imprezę w dniu 16 września 2018 r. skierowanej do 300 osób pt. „Festiwal Cyklistów”. W pierwszym etapie grupy 40-45 osobowe wyruszyły jednocześnie spod wszystkich wiat, z siedmiu gmin, gdzie zrealizowano inwestycje: Drzewce, Kosewo, Ląd, Polanowo, Wólka, Młodojewo, Słupca  do miejsca docelowego, którym była plaża nad jeziorem słupeckim. Podczas imprezy na plaży nad jeziorem słupeckim, zorganizowano konkurencje i konkursy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami: rowery typu MTB i Trekk, każdy z uczestników otrzymał koszulkę z logiem LGD, sakwę rowerową oraz plecak. Dla osób uczestniczących w „Festiwalu Cyklistów” zorganizowano poczęstunek w formie usługi cateringowej.

Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” w ramach promocji projektu współpracy nagrało reklamę radiową, która posiada wiele zalet. Pozwoliła  na rozszerzenie zasięgu kampanii, a przede wszystkim dotrła do mieszkańców obszaru objętego LSR  będących aktualnie poza domem (np. na zakupach). Komunikaty przekazywane za pośrednictwem reklamy radiowej będą dotyczyły  informacji o  Europejskim Funduszu Rolnym na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i o działaniach LGD. Przełoży się to na zwiększenie informacji mieszkańców o możliwości pozyskania środków z Unii Europejskiej  poprzez LGD. W celu promocji obszaru LGD zorganizowane zostało wydarzenie promocyjne dla około 200 uczestników. Na tym wydarzeniu rozdawane były bezpłatnie gadżety: breloki, długopisy, torby promocyjne smycze i  foldery. Zakupione zostały także kamizelki i opaski odblaskowe dla uczestników rajdu. Dla uczestników wydarzenia przygotowany został poczęstunek i liczne atrakcje, występy lokalnych artystów, konkursy. W celu zapewnienia atrakcji dla młodszych uczestników wydarzenia zatrudniony został animator. Dla uczestników konkursów przewidziano nagrody. W skład kompletu wchodzą: 2 rowery damskie i męskie oraz bony upominkowe 2 szt x 250,00 zł i 2 szt x 150,00 zł. Wydarzenie to miało na celu promocje Stowarzyszenia. Promowało obszar LGD jako turystyczny, pokazało jego najlepsze walory, zintegrowało mieszkańców z obszaru gmin należących do Stowarzyszenia ,,Solidarni w Partnerstwie”.

Stowarzyszenie „Solna Dolina” przeprowadziło dwa rajdy rowerowe, po 50 uczestników na każdy rajd. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali okolicznościowe koszulki z nadrukiem logo LGD „Solna Dolina”, a także logotypami unijnymi. Po zakończeniu przejazdu dla wszystkich uczestników przewidziano rozgrywki integracyjne. Rozgrywki prowadzone byłu w 5 konkurencjach (saper, wyścig sznurowadeł, kółko i krzyżyk, lanie wody i bitwa na kule) na każdym rajdzie. Dla wszystkich uczestników rozgrywek integracyjnych przewidziano nagrody w formie Smart Watch Phone. Działanie przyczyniło się do zwiększenia zainteresowania wzięciem udziału w wydarzeniach i imprezie integracyjnej. Dla osób uczestniczących w rajdach rowerowych i integracyjnej imprezie podsumowującej rajdy  zapewniono  poczęstunek w formie usługi cateringowej.  Zakupione zostały stoły do gry w szachy które zamontowane zostały przy wiatach w celu uatrakcyjnienia miejsca i stworzenia warunków do rekreacji dla odpoczywających tam osób. Wykonany z betonu stół do gry w szachy, posiada będzie  4 siedzenia.  Promocją działań jest również zakup grilla ogrodowego wyposażonego w palenisko, blat, ruszt do grillowania oraz 2 półki  pozwalające  na przechowywanie niezbędnych akcesoriów, pozwoli to na ciekawe spędzenie czasu na obszarze LGD.

Stowarzyszenie „Wielkopolska Wschodnia” zrealizowało Questing, który był wydarzeniem promującym projekt współpracy, infrastrukturę powstałą w wyniku jego realizacji oraz obszar LGD. Zadanie obejmowało organizację spotkania questingowego, opracowanie merytoryczne 5 questów, testowanie questów, naniesienie uwag wynikłych w trakcie testu, opracowanie i druk ulotek questowych (5000 egz.), opracowanie i wykonanie pieczątek questingowych oraz przeprowadzenie  spaceru z questami na obszarze działania LGD. Do promocji wydarzenia i poinformowania jak największej liczy osób posłużyły plakaty. Zakupiono również materiały promocyjne opatrzone logiem Stowarzyszenia oraz logotypami zgodnie z Księgą Wizualizacji, takich jak: worki ze sznurkiem z kieszenią siateczkową, plastikowe bidony o pojemności 550 ml, opasek odblaskowych, breloków, latarek oraz parasoli. Przyczyniło się to do wzrostu rozpoznawalności Lokalnej Grupy Działania „Wielkopolska Wschodnia”, a także zachęciło do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Realizacja operacji przyczyniła się do osiągnięcia wskaźnika produktu LSR Stowarzyszenia ,,MIĘDŹY LUDŹMI I JEZIORAMI'' , ,, unianadwarcianska.pl Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”, Stowarzyszenia „Solna Dolina”, Stowarzyszenia „Wielkopolska Wschodnia”: liczba zrealizowanych projektów współpracy. W ramach operacji została opracowana  i wydrukowana mapa, obejmująca wszystkie gminy uczestniczące w projekcie  , a także mapa do umieszczenia na stronie internetowej. Te działania przyczynią się do wypromowania obszarów  pięciu Lokalnych Grup Działania  i pozwolą na wykreowanie przyjaznego turystom wizerunku obszaru.

Film promocyjny- Wielkopolska Okiem Cyklisty

https://www.facebook.com/watch/?v=608423943000774

 

 

 

Galeria zdjęć

ZAŁĄCZNIKI:

								

Załącznik

Mapa regionu Stowarzyszenia LGD "MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI"

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Zegar