Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Stowarzyszenie LGD „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI”

KSOW 2019

Stowarzyszenie „Między Ludźmi i Jeziorami” - Partner KSOW informuje, że 06 maja 2019 r. podpisało umowę z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na realizację operacji pn. „Działania LGD na rzecz tworzenia sieci kontaktów i wzmacniania współpracy”. Operacja mająca na celu „Celem zaplanowanej operacji jest wymiana doświadczeń z LGD KOLD, podniesienie świadomości i wiedzy na tematy: żywność ekologiczna i jej produkcja, upowszechnienie wiedzy w zakresie planowania rozwoju lokalnego z uwzględnieniem potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego danego obszaru wśród 45 uczestników z terenu LGD „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI”.

 

 

Wyjazd studyjny - Nowy Tomyśl, Lwówek, Wąsowo - 2-3 lipca 2019

Stowarzyszenie „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI”  - Partner KSOW informuje,
że w ramach operacji pn. „Działania LGD na rzecz tworzenia sieci kontaktów i wzmacniania współpracy” w dniach 02-03.07.2019 roku odbył się wyjazd studyjny- Nowy Tomyśl, Lwówek, Wąsowo.

           W wyjeździe wzięło udział 45 osób z terenu obszaru działania Lokalnej Grupy Działania „MIĘDZY LUDŹMI I JEZIORAMI”( gmina: Kazimierz Biskupi, Kleczew, Ślesin, Skulsk, Wilczyn). 
Dzięki realizacji zaplanowanego wyjazdu osiągnięty został zaplanowany cel: promowanie życia na wsi. Dzięki przeprowadzonym działaniom podniesiona została świadomość 45 uczestników wyjazdu studyjnego na temat żywności ekologicznej i jej produkcji. Upowszechniona została również wiedza na temat żywności ekologicznej, jej produkcji, a także wiedza z zakresu planowania rozwoju lokalnego z uwzględnieniem potencjału ekonomicznego, społecznego
i środowiskowego danego obszaru.

           W programie wyjazdu znalazły się: spotkanie z LGD KOLD mające na celu wymianę doświadczeń, podniesienie świadomości i wiedzy na temat żywności ekologicznej
oraz jej produkcji, zwiedzanie miasta Nowy Tomyśl, miejscowości Lwówek, pałacu w Wąsowie, Folwarku Wąsowo – zapoznanie się z jego działalnością ekologiczną i planami rozwoju.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zapoznania się z ciekawym i oryginalnym środkiem - materiałem promocyjnym, zachęcających do zwiedzania miejsc historycznych: Quest
z Richardem von Hardtem po Folwarku Wąsowo   - quest jest możliwy do pobrania w sieci internetowej na stronie Folwarku Wąsowo, za jego pomocą zwiedzający mogą po kolei odnajdywać wskazane miejsca i odpowiadać na zadane pytania dzięki czemu możliwe jest odkrycie hasła. Dzięki temu wizyta w folwarku zamienia się w ciekawą przygodę.
Jest to atrakcyjne zwłaszcza dla młodszych zwiedzających, którzy często nie są zainteresowani historią i tradycją. Uczestnicy wyjazdu studyjnego z terenu LGD „MIĘDZY LUDŹMI
I JEZIORAMI” zobaczyli jak za pomocą nowoczesnych środków zachęcić potencjalnych turystów do odwiedzania miejsc związanych z tradycją i kulturą lokalną.         

 

 

 

Zdjęcia

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarium

Marzec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny